Apie Mus Įvykdyti projektai Produktai Kontaktai

Saulės kontrolės sistemos

Saulės kontrolės sistemos – tai saulės užsklandos fasadui, kurios reguliuoja pro langą patenkančią šviesą. Jų naudojimas ypač aktualus pastatams, kurių fasado didžiają dalį sudaro stiklas. Saulės kontrolės sistemos arba fasadinės žaliuzės skirtos ne tik naujų, bet ir renovuojamų pastatų fasadams. Jas įrengę ne tik suteikiate šiuolaikiškumo pastato dizainui, bet apsaugote vidaus patalpas nuo saulės spindulių poveikio, mažinate išlaidas komforto sąlygoms užtikrinti – nereikia patalpose montuoti kondicionieriaus norint atsivėsinti karčiausiomis vasaros dienomis.

Fasadinių žaliuzių sistema nuo saulės

Išorinės žaliuzės nuo saulės yra tvirtinamos pastato išorėje, o ne viduje. Dėl šios priežasties sulaikoma net iki 80 proc. pro langą patenkančios saulės energijos, o oras, cirkuliuojantis tarp lango ir žaliuzių neįkaista. Žaliuzės, montuojamos patalpų viduje, sulaiko tik saulės spindulius, tačiau nedaro jokios įtakos kambario temperatūrai. Fasadinių žaliuzių sistema, montuojama išorėje, vasarą leidžia palaikyti net iki 9 laipsnių vėsesnę temperatūrą pastato viduje.

Lauko žaliuzės apsaugo baldus, kilimus, sienas, odos apmušalus nuo blukimo, įrenginius nuo saulės kaitros ir pašalinių akių. Saulės kontrolės sistemas galima laikyti netiesiogine apsaugos nuo įsilaužėlių priemone – kai nesimato, kas yra patalpų viduje, nesužadinamas praeivių noras įsibrauti. Be to, saulės kontrolės įrenginys – tai papildomos galimybės moderniems architektūriniams sprendimams.

Ventiliacinės grotelės

Nesunkiai montuojamos sistemos gali būti naudojamos tenchonologiniams įrenginiams ar nepatrauklioms angoms uždengti. Tokiu atveju dažnai naudojamos ventiliacinės grotelės (žr. pav. 1), kurias taip pat galima rinktis pagal oro pralaidumą. Pasirinkus patalpų interjerą ir pastato eksterjerą atitinkančias saulės kontrolės sistemas, apsauginė funkcija tuo pačiu tampa šiuolaikiška dekoro detale.

1 pav. Ventiliacinės grotos, grotelės

Mūsų kataloge galite rasti saulės kontrolės sistemų pavyzdžius, dydžius ir kitus duomenis. Jeigu kyla neaiškumai, nedvejodami skambinkite mums. Mūsų įmonės specialistai patars ir padės išsirinkti geriausią variantą.


Saulės kontrolės sistemų tipai

Saulės kontrolės sistemos gali būti įvairių tipų, dydžių bei spalvų. Be to, jos gali būti tiek judančios, tiek nejudančios, arba abiejų sistemų derinys.

Apsaugos nuo saulės – lamelės – pagrindinė saulės kontrolės sistemų detalė. Jos ilgaamžės ir nereikalauja techninės priežiūros. Reguliuojamos lauko lamelės suteikia galimybę valdyti saulės spinduoliutės bei šviesos srautą, patenkantį į patalpas. Išorinės žaliuzės gali būti judamos ir nejudamos (stacionarios). Judamos sistemos skirstomos į rankines arba automatizuotas. Pasirinkus automatizuotą saulės kontrolės sistemų tipą nereikia vargti vaikščiojant po patalpas ir vėl prie lauko žaliuzių norint nustatyti tinkamą saulės spinduliuotę.

Fasadinės lamelės gali būti skirtingų formų ir spalvų. Tai leidžia apsaugoti pastatą ir įgyvendinti modernius architektūrinius sprendimus. Praktiškiausios ir populiariausios saulės kontrolės sistemos yra tos, kurių lamelės gaminamos iš aliuminio. Aliuminis – lengvas metalas, todėl lamelių ilgis, juostelių plotis bei storis praktiškai neribojami. Be to, aliuminis yra tvirta ir labai patikima medžiaga, kuri pasižymi antikorozinėmis savybėmis. Ši savybė leidžia sumažinti ir net visiškai išvengti išorinės izoliacijos naudojimo. Jam neturi įtakos ardantis drėgmės poveikis.

Kuo skiriasi saulės kontrolės sistemos nuo įprastų lauko žaliuzių?

1. Saulės kontrolės sistemos pasižymi itin funkcionaliu valdymu, kuris gali būti sujungtas su viso pastato sistemų valdymu. Nors įprastos lauko žaliuzės gali būti valdomos rankiniu ir automatiniu būdu, jos nėra integruojamos į kitas sistemas. Dažniausiai įprastos lauko žaliuzės yra nejudamos. Jos įrengiamos reikiamoje vietoje kaip apsauga nuo saulės, kartu veikianti kaip pastato dizaino dalis (žr. pav. 2).

2 pav. Nejudamos lauko žaliuzės

2. Saulės kontrolės sistemos gali būti įvairiai formuojamos. Įprastos fasadinės žaliuzės, vertikalios ir horizontalios, montuojamos virš langų, durų ar sienų viršuje. Tuo tarpu iš lamelių, naudojamų saulės kontrolės sistemoms, galima formuoti ne tik uždangą, bet ir stogelius, galerijas, atitrauktas nuo fasadų, fasado dekoro elementus ir po jais paslėpti angas ir kitą, pastatą apkraunančią, įrangą. Tai suteikia plačias galimybes architektams.

3. Nors saulės kontrolės sistemos gali būti sudėtingesnės ir įvairesnės konstrukcijos, jos gaminamos iš lengvo aliuminio, kuris užtikrina ilgą metalinių konstrukcijų tarnavimo laiką, atsparų užklupus blogiausioms oro sąlygoms: pūgoms, liūtims ar audroms.