Apie Mus Įvykdyti projektai Produktai Kontaktai

Saulės kontrolės sistemos

Saulės kontrolės sistemos – tai modernios užsklandos fasadui, kurios reguliuoja pro langus patenkančią šviesą. Jos gali būti įvairių tipų, dydžių bei spalvų. Su saulės kontrolės sistemomis lengvai reguliuosite spindulių patekimą į patalpas, taip ne tik patogiau gyvensite, bet ir sumažinsite išlaidas komforto sąlygoms užtikrinti – nebereikės patalpose montuoti kondicionieriaus norint atsivėsinti karčiausiomis vasaros dienomis.

Kokią naudą teikia saulės kontrolės sistemos?

Lauko fasado apsaugą nuo saulės užtikrinsite naudodami fasadines žaliuzes arba modernesnį sprendimą – saulės kontrolės sistemas (lameles). Kodėl verta kontroliuoti spindulių srautą į patalpas, naudojant išorinę pastatų apsaugą nuo saulės? Dėl kelių priežasčių:

 • Išorėje, o ne viduje pritvirtintos apsaugos sulaiko net iki 80 proc. pro langą patenkančios saulės energijos, lyginant su viduje montuojamų žaliuzių efektyvumu.
 • Kitaip nei esant vidinėms žaliuzėms, sumontavus išorinę pastatų apsaugą nuo saulės, oras tarp lango ir apsaugos neįkaista. Todėl neatsiranda įtaka kambario temperatūrai. Vasarą galima palaikyti net iki 9 laipsnių vėsesnę temperatūrą pastato viduje, lyginant su temperatūra, kai nuo saulės apsaugo vidinės žaliuzės.
 • Kai patalpose bus vėsiau, mažės išlaidos dėl oro kondicionierių.
 • Bus sukurtas modernus architektūros sprendimas.
 • Bus galima apsaugoti baldus, kilimus, sienas, odos apmušalus nuo saulės spindulių ir spalvų blukimo.
 • Užtikrinsite didesnį namų, biuro, parduotuvės ar kitos erdvės privatumą.

Saulės kontrolės sistemos

Saulės kontrolės sistemų pavyzdys

Kokiems pastatams tiks saulės kontrolės sistemos?

Saulės kontrolės sistemos – sprendimas, tinkantis ir naujiems, ir renovuojamiems namams. Šis apsaugos nuo saulės būdas ypač aktualus:

 • Moderniems biurams, prekybos centrams, mokslo centrams, galerijoms, kurių didelę fasado dalį sudaro stiklas.
 • Senamiesčio parduotuvėms su vitrinomis.
 • Pastatams su dideliais langais, vitrinomis, stiklinėmis sienomis.
 • Pastatams, kuriems reikalinga stiklinio fasado apsauga nuo saulės ir norima turėti galimybę lengvai kontroliuoti spindulių srautą.

Nežinote, ar Jūsų pastatui reikalingos saulės kontrolės sistemos? Papasakokite apie savo planus plačiau ir mes galėsime Jums padėti. Susisiekite. Arba pavartykite mūsų produkcijos katalogą:

 

 

Saulės kontrolės sistemų sudedamoji dalis – lamelė

Pagrindinės saulės kontrolės sistemų detalės – lamelės. Tai patvarios juostos, iš kurių sudaromi segmentai, montuojami prie pastatų fasadų. Faktai apie lameles:

 • Jos ilgaamžės ir nereikalauja techninės priežiūros.
 • Reguliuojamos lauko lamelės suteikia galimybę valdyti saulės spinduliuotės bei šviesos srautą, patenkantį į patalpas.
 • Iš lamelių sudarytos sistemos gali būti judamos ir nejudamos (stacionarios).
 • Lamelės gali būti skirtingų formų ir spalvų. Gali būti sukuriama ir neįprastos formos, nestandartinė lauko fasado apsauga nuo saulės.
 • Praktiškiausios ir populiariausios lamelės pagamintos iš aliuminio. Dėl aliuminio savybių tokių lamelių ilgis, plotis, storis beveik neribojami.
 • Aliuminio lamelės yra tvirtos, pasižymi antikorozinėmis savybėmis. Tai leidžia sumažinti ir net visiškai išvengti išorinės izoliacijos naudojimo, nes įtakos nedaro ardantis drėgmės poveikis.

Saulės kontrolės sistemų pavyzdys

Saulės kontrolės sistemų pavyzdys

Kaip valdomos saulės kontrolės sistemos?

Judamosios saulės kontrolės sistemos leidžia reguliuoti lameles taip, kad jos tik tam tikrose vietose būtų mažiau arba daugiau atsivėrusios. Todėl ta pati stiklinė siena vienur gali būti pralaidi saulės spinduliams, kitur spindulius blokuoti.

Sistemos gali būti valdomos dviem būdais:

1) Rankiniu būdu valdomos saulės kontrolės sistemos pareikalaus kaskart prieiti prie stiklo ir pasinaudoti ten esančiu valdymo mechanizmu.

2) Automatizuotu būdu reguliuojamą saulės kontrolės sistemą galėsite valdyti per atstumą. Kontrolės mechanizmai galės būti integruoti į kitus pastatų sistemų valdymo centrus.

Nejudamos lauko žaliuzės

Nejudamų lauko žaliuzių pavyzdys

 

Saulės kontrolės sistemų ir fasadinių žaliuzių skirtumai

Fasadinės žaliuzės – tai anksčiau populiariu buvęs, paprastesnis fasadų apsaugos nuo saulės būdas. Daugiau informacijos apie jį rasti bei susipažinti su produkcija galima čia.

Saulės kontrolės sistemos, sudarytos iš lamelių, pasižymi išmaniais sprendimais. Palyginkime, kuo skiriasi šios dvi spindulių kontroliavimo sistemos:

 • Saulės kontrolės sistemos pasižymi funkcionaliu valdymu, kuris gali būti sujungtas su viso pastato sistemų valdymu. Įprastos lauko žaliuzės negali būti integruojamos į kitas sistemas, be to, dažniausiai jos yra stacionarios (nejudamos).
 • Fasadinės žaliuzės turi ribotas montavimo galimybes. Jos būna vertikalios arba horizontalios, montuojamos virš langų, durų ar sienų viršuje. O štai saulės kontrolės sistemos (lamelės) suteikia plačias architektūrines galimybes. Iš lamelių galima formuoti ne tik uždangą, bet ir stogelius, nuo fasadų atitrauktas galerijas, fasado dekoro elementus. Po jais netgi galima paslėpti angas ar pastatą apkraunančią įrangą.
 • Saulės kontrolės sistemos (lamelės) turi daugiau galimybių valdyti jų uždarumą ir pralaidumą spinduliams. Mat net ir nedideliame apsaugų plote galima vienas lameles laikyti atvertas, kitas užvertas. Kitaip yra su fasado žaliuzėmis. Jos arba būna išvis nejudamos, arba reguliuojamos ne taip individualiai: tai pačiai komandai paklūsta iškart didelė grupė žaliuzės juostų ir individualaus sprendimo pritaikyti negalima.
 • Nors saulės kontrolės sistemos gali būti sudėtingesnės ir įvairesnės konstrukcijos, jos gaminamos iš lengvo aliuminio, kuris užtikrina ilgą metalinių konstrukcijų tarnavimo laiką, atsparų užklupus blogiausioms oro sąlygoms: pūgoms, liūtims ar audroms.

 

Nežinote, ką rinktis – fasadines žaliuzes ar saulės kontrolės sistemas? Mūsų konsultantai padės Jums apsispręsti. Susisiekite

.